whatsapp

whatsapp
Anasayfa Uygulama Isı Yalıtımı YENİ BİR EV İNŞA EDERKEN SPREY SPREY POLİÜRETAN KÖPÜK YALITIMI MALİYETİNE DEĞER Mİ ?

YENİ BİR EV İNŞA EDERKEN SPREY SPREY POLİÜRETAN KÖPÜK YALITIMI MALİYETİNE DEĞER Mİ ?

YENİ BİR EV İNŞA EDERKEN SPREYMAN SPREY POLİÜRETAN KÖPÜK YALITIMI MALİYETİNE DEĞER Mİ ?

Hayallerinizin evini inşa etmek üzeresiniz ancak rahat ve enerji verimliliği olmayan bir mekan ise hayalleriniz kısa zaman içerisinde bir kabusa dönüşebilir. Yeni eviniz taslak çalışmalarından çıkıp gerçeğe dönüşmeye başladığında yalıtım ,projenizin bir parçası haline dönüşür.

Hayallerinizin evini gerçekleştirirken göz önünde bulundurmanız gereken bir çok maliyet faktörü vardır ancak bu maliyetler sizi doğru tercih yapmaktan alıkoymasın.

Her şeyin mükemmel olmasını istediğinizde yeni bir ev inşaa etme süreci stresli olabilir. Duvarların hangi renk, döşemelerin hangi desende ve ya odalarınızın tasarımının nasıl olacağını bilirsiniz ama hayallerinizde ki mükemmel evi inşaa etmek için doğru yalıtımı da seçmeniz gerekir. Belki şık mobilyalar alır , güzel laminantlar kullanırsınız ama iş yalıtıma geldiğinde göz ardı edebilir ve ucuz olanı tercih etmek daha iyi bir seçenekmiş gibi gelebilir.

SPREYMAN poliüretan köpük ısı yalıtımı faturalarınızda ciddi bir enerji tasarrufu ve ailenize paha biçilemez bir konfor sağlar . Burada size enerji tasarrufu,yenileme maliyetleri ve konfor gibi konularda fikir veriyoruz .

EV YAŞAMINDA ENERJİ TASARRUFU

SPREYMAN poliüretan köpük yuvanızı yıllar boyunca konforlu tutmak için eksiksiz bir hava sızdırmaz tabaka oluşturarak size enerji tasarrufu sağlayabilecek tek yalıtım malzemesidir .

Kışın ne kadar sert geçtiği ya da yazın ne kadar sıcak olduğunun bir önemi olmaksızın , parasını ödüyor olduğunuz iklimlendirme sistemlerinin evinizin içerisinde oluşturtuğu havayı içeride , kışın soğuğunu ve yazın sıcağını ise ait olduğu yerde , dışarıda tutar. Konforunuza paha biçemeseniz de iklimlendirme sistemlerinin sürekli çalışmasına bir fiyat biçebilirsiniz. SPREYMAN poliüretan köpük yalıtımı yalnızca karbon ayak izinizi küçültmekle kalmaz enerji giderlerinizide kontrol altına almanızı sağlar.

 

 

Tabloda 30 mm poliüretan köpük ile eşdeğer ısı yalıtımı sağlamak için diğer ısı yalıtım ürünlerinin sahip olması gereken kalınlıklar gösterilmektedir.

Şimdi diğer alternatiflere bakalım;

Cam yünü,bor,eps veya xps benzeri yalıtım ürünleri dışarıdan gelen soğuk veya sıcak havayı bir ölçüde engelleyecektir ama tamamiyle engellemesi söz konusu değildir. Bu da size yüksek enerji faturaları ve konforsuz bir ev olarak dönecektir.

Geleneksel ısı yalıtım ürünlerinin hava ve ısı geçirmezliği SPREYMAN poliüretan köpük kadar iyi değildir. Bu sebeple hem dışarıda tutulmak istenen hava hemde çevre kirliliğine neden olan gazlar yuvanıza hücum etmeye devam eder.

Şimdi de rakamlardan bahsedelim ;

Evinizin yalıtımını SPREYMAN poliüretan köpük ile yaptığınızda ısınma- soğutma giderlerinizde %15 ila %50 arasında değişen bir tasarruf sağlarsınız . Bu da evinizin ömrü boyunca binlerce tl tasarruf sağlayacağınız anlamına gelir.

GELECEK DE YALITIMIN YENİLENMESİ

Selüloz ,cam yünü,xps vb. ürünler bir şarap gibi yıllar geçtikçe daha iyi bir hale gelmez . Belli bir süre geçtikten sonra bu tür ürünlerin yenilenmesi gerekecektir çünkü zamanla kayma,kırılma ve pek tabii zeminden ayrılmalar başlayacaktır. Bu malzemelerin en geç 15 yıl içinde değişirilmesi gerekir ve unutmayın bu sistemler sürekli bakımada ihtiyaç duyarlar.

SPREYMAN poliüretan köpük doğru şekilde uygulandığında asla korunması veya değiştirilmesi gerekmez . Poliüretan köpüğün değiştirilmesinde tek istisna ileride tadilat yapılmasıdır. SPREYMAN poliüretan köpük çok uzun ömürlüdür ve zeminden kopma, ayrılma yapmaz .

 

 

 

ZAYIF YALITIMLAR İLERİDE AĞIR TAMİR HARCAMALARINA NEDEN OLUR

Henüz evinizin temel betonu dökülmedi ve biz en kötü senaryoyu konuşuyoruz . Cam yünü ve selüloz su geçirgenliği olan ve suyu kendi içlerinde depolayan ürünlerdir .Su baskını veya sızıntısı olması durumunda suyun evinizin ahşap/beton duvarlarına dayanacağı anlamına gelir. Yalnızca yalıtımı sökmekle kalmayacak içeride oluşacak küf ve nem ile de mücadele edeceksiniz. Isı yalıtımına harcadığınız parayı çöpe atmakla birlikte ağır tamirat harcamaları ile karşılaşacaksınız . SPREYMAN poliüretan köpük yalıtımı su tutucu özelliği olmadığı için bünyesinde su tutmaz ve ıslanması halinde yenilenmesine ihtiyaç duyulmaz . Ancak yine de poliüretan köpük başlı başına bir su yalıtım ürünü değildir.

SPREYMAN POLİÜRETAN KÖPÜK EN UZUN ÖMÜRLÜ ISI YALITIM ÜRÜNÜDÜR

Konu uzun ömürlülük olduğunda SPREYMAN poliüretan köpük ısı yalıtımının paranızın cebinizde kalmasını nasıl sağladığını ve evinizi dört mevsim nasıl konforlu bir şeklide tuttuğunu okudunuz.

SPREYMAN poliüretan köpük ısı yalıtmı bir harcama değil aksine bir yatırım olarak görülmesi daha doğru olur.