whatsapp

whatsapp
Anasayfa Uygulama Isı Yalıtımı Spreyman Poliüretan Evinizi Güçlendirir

Spreyman Poliüretan Evinizi Güçlendirir

Bir ev temiz, güvenli ve bakımlı olmanın yanı sıra, sakinlerini çeşitli çevresel unsurlardan korumak için güçlü ve dayanıklı olmalıdır. Spreyman poliüretan köpük yalıtımı evinizi güçlendirir ve dayanıklılık kazandırır.

Duvarlarda Spreyman Poliüretan Köpük Yalıtımı

Duvarlar bir evin ana yapısal bileşenidir. Ahşap çerçeve binada, çatı, zona, ayakta yağmur suyu veya karın toplam ağırlığı yapıya ağırlık ekleyebilir ve duvarlara aşağı doğru kuvvet uygulayarak basınç kuvvetine neden olabilir. Şiddetli rüzgar ve fırtınalar da duvarlarınızı yanal kuvvetlere maruz bırakır ve bu da bozulmalara neden olur. Bu yaygın olarak "kesme kuvveti" olarak bilinir.

Bina kodları, evinizin duvarlarının bu çeşitli kuvvetlere ve yüklere dayanacak şekilde tasarlanmasını gerektirir. Bununla birlikte, duvarlar sadece minimum standartlara göre inşa edildiğinde, yine de güvenli olsa da, şiddetli rüzgarlar veya yolcu kullanımı sırasında gıcırdama ve sallama gibi hareket belirtileri sıklıkla ortaya çıkar. Duvarlarınızın içindeki sprey köpük yalıtımı binanızı daha dayanıklı ve sağlam hale getirerek güçlendirir. Bu ilave sertlik ile rüzgar, titreşim ve kullanıcı aktivitesi nedeniyle daha az duvar hareketi olacaktır.

Duvarlarınız Spreyman poliüretan köpük yalıtımı ile kurulduğunda, daha güçlü hale gelir ve bu da mülkünüzün tamamını daha verimli bir şekilde destekleyebilecekleri anlamına gelir. Güçlü bir yalıtım malzemesine sahip olduğunuz için geceleri “sarsıntılardan” ve titreşimlerden korunduğunuzu bilerek huzurla uykuya dalabilirsiniz.

Çatılarda Sprey Köpük Yalıtımı

Çatı kaplamalarınıza Spreyman poliüretan köpük yalıtımı yapmak binanızın gücünü artırabilir. Sprey köpük yalıtımı üzerine püskürtüldüğü yüzeye uyduğu ve yapıştığı için çatıyı korumak için güçlü bir bağ oluşturur. Dikişler ve bağlantı elemanları yoluyla su sızması olasılığını ortadan kaldırır. Ayrıca, suyun köpükten boşalmasını sağlamak için sprey köpük yalıtımı eğimli bir şekilde uygulanabilir ”.

Köpük yalıtımın çatıya verdiği bağ, binanın rüzgar yükselmesine karşı direncini artırabilir. Bu nedenle, yüksek rüzgar dönemlerinde, sprey köpük çatı yalıtımına sahip bir ev normalde Spreyman poliüretan köpük olmayan bir binadan daha az hasar görür. Yapılan araştırmalar, bir yapının iç kısmına poliüretan köpük yapıldığında, sprey köpüğün tüm binayı birbirine yapıştırdığını, tüm rüzgarı ve basınç direncini arttırdığını ortaya koymuştur.

Amerika Birleşik Devletlerin de bulunan ve doğal afetlere yardımcı olan Federal Acil Durum Yönetim Ajansı (FEMA), sprey köpük yalıtımının taşkın su hasarına karşı son derece dirençli olarak sınıflandırmıştır: “Bu malzemeler, ıslanmaya karşı dirençli ve sudan kurtulabilir ve sel sonrasında da başarılı bir şekilde temizlenebilir ve kullanılabilir. Buna ek olarak, sprey köpük bina boyunca nem ve yoğuşmayı önleyerek küf oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Duvarların boşluklarına sprey köpük yalıtımı uygulamak, köpük püskürtülen yüzeyi ekyersiz hale getirmesi ve yapışabilme kabiliyeti nedeniyle duvar sisteminin dayanıklılığını arttırır. ”