whatsapp

whatsapp
Anasayfa Uygulama Isı Yalıtımı Sprey köpük yalıtımı soğuk bir odayı nasıl ısıtır ?

Sprey köpük yalıtımı soğuk bir odayı nasıl ısıtır ?

Şimdi o kış üzerimizdeyken, ısınmasını istediğinde ısıtıcını daha mı yükselttin? Yoksa ailenizden birinin onu çok yükselttiğini keşfettikten sonra ısıyı düşürmeye devam ediyor musunuz? Bu sabit termostat savaşı benzersiz olmaktan uzaktır, ancak Spreyman poliüretan köpük yalıtımının soğuk bir odayı veya tümüyle soğuk bir evi nasıl ısıttığını öğrendikten sonra var olmak zorunda değildir.

Spreyman Poliüretan Neden Eviniz İçin İdeal Seçimdir?

Şimdi Spreyman Poliüretan köpük yalıtımının bunun nasıl bir parçası olduğunu anlamak için nedenini ele alalım. Spreyman Poliüretan uygulandığında küçük boşluklara ve çatlaklara , genişleme yeteneğinin bina boyunca geleneksel malzeme yalıtımı ile ulaşılamayacak kısımlarına ulaşmasına izin verdiği belirlenmiştir. Performans açısından, bu benzetme açıklayıcı olacaktır :

Kalın bir yün kazak giyerek soğuk, sonbaharın sonlarında dışarıda olduğunuzu düşünün. Rahat ve sıcak, değil mi? Şimdi rüzgar geldiğinde bu süveteri giydiğinizi hayal edin. Rüzgar o süveterin içinden esiyor, değil mi? Şimdi yağmur yağmaya veya kar yağmaya başladığını düşünün. Bu süveter ıslanıyor ve ıslak hissetirmeye başlıyor ve sizi eskisi gibi sıcak tutmak için çok iyi bir iş çıkaramıyor.

Şimdi aynı havada dışarıda olduğunuzu düşünün, sadece çizgili bir rüzgarlık ceket giyiyorsunuz. Hala rahat ve sıcak, ama rüzgar eserken, yün kazak giydiğiniz gibi hissetmiyorsunuz. Yağmur veya kar yağmaya başlarsa, o rüzgarlık nemi uzak tutmak için kazaktan daha iyi bir iş çıkarır, değil mi?

Bu Spreyman Poliüretan farkı.

Spreyman köpük yalıtımı hava bariyeri oluşturur ve  soğuk oda daha sıcak  hale gelebilir, Nasıl mı ?.

Mücadele sonsuza dek sürdü: Üzerinde üç kat kazak, bir fular ve ayağında terlikle evde dolaşan birisi evin soğuk olduğundan şikayet ediyor. Diğer kişi o kadar da kötü değil. Yine de bu şekilde olması gerekmez. Aylık ısıtma ve soğutma faturalarınıza harcadığınız miktarı azaltma arzusu hem para tasarrufu açısından hem de çevre açısından önemlidir. Spreyman Poliüretan köpük izolasyonu her iki konuda da yardımcı olabilir.

Spreyman köpük yalıtımının soğuk bir odayı nasıl ısıttığını açıklamak için, Spreyman köpük yalıtımının kurulum sürecini ve kışın bu odalar için neden ideal bir seçim olduğunu açıklamak en iyisidir.

Spreyman Köpük Nasıl Çalışır?

Spreyman köpüğünü yaptırmayı seçtiğinizde, yapılacak ilk şey, evinizin yalıtım ihtiyaçlarını tartışmak için yetkili bir keşif ekibi talep etmenizdir. Hiçbir ev ya da aile biribirine benzemez ve farklı bölgelerde farklı uygulama kalınlıklarına ihtiyaç duyulabilir.

Uygulama mobil cihazlar ile yapılmaktadır. Mobil aracın içerisinde sigorta, karıştırıcı makina, ısıtıcı, komprasör ve özel ısıtıcılı bir hortum bulunmaktadır. Spreyman poliüretan çift bileşenli bir üründür ve her set 240 Kg'lık iki varilden oluşmaktadır. Bu varillerin bir tanesi izosiyanat ve diğeri poliol olarak bilinir. Cihaz bu varillerdeki ürünü devir dayim yaparak 45 °C sıcaklığa çıkartır ve komprasörde ısıtılmış ürünü hortum boyunca tabancaya kadar iter. Her iki ürün ( poliol ve izosiyanat) tabancaya gelene kadar biribiriyle temas etmez, temas tabancadan çıktıktan sonra havada olur. İzosiyanat ve poliol molekülleri eşlerini bularak birleşir ve iştee Spreyman köpük oluşur. 

Spreyman köpük uygulamaları profesyonel ekipler ile yapılmaktadır . Tabancadan püskürtülen ürün saniyeler içerisinde hacminin otuz katı kadar şişer ve tüm yüzeyi kaplar. Bu genişleme, yalıtım köpüğünün geleneksel malzemelerden yapılan yalıtımın erişemeyeceği köşe ve çatlakları hızla doldurmasını sağlar. Bu sadece daha düzgün bir yalıtım sağlamakla kalmaz, aynı zamanda evinizde etkili bir hava sızdırmazlığı katarak soğuk nokta olasılığını azaltır.

Evinizde  artan konforun yanı sıra, Spreyman köpük yalıtımı uygulandıktan sonra, yalıtımın evin ömrü boyunca garanti edildiğinden emin olabilirsiniz. Bu, evinizi satmayı seçerseniz piyasaya katma değer anlamına gelebilir, çünkü garanti yeni sahiplere aktarılır.

Son olarak, aylık ısıtma ve soğutma faturalarınızdaki tasarruflar nedeniyle Spreyman köpük maliyetini  4-7 yıl gibi kısa bir sürede dengeleyebilirsiniz. Ayrıca hava kontrol ünitenizi “doğru boyutlandırmanıza” olanak tanır, böylece enerji çıkışınızı daha da azaltır. Dahası, termostat ayarı üzerindeki bu savaşlar geçmişte kaldı. Herkesin rahatça yaşayabileceği konforlu bir ev? Kulağa ideal geliyor.