whatsapp

whatsapp




Anasayfa Uygulama Isı Yalıtımı GELENEKSEL ISI YALITIMI ÜRÜNLERİYLE İLİŞKİLİ 4 RİSK

GELENEKSEL ISI YALITIMI ÜRÜNLERİYLE İLİŞKİLİ 4 RİSK

GELENEKSEL ISI YALITIMI ÜRÜNLERİYLE İLİŞKİLİ 4 RİSK

 

       SU TUTMA ÖZELLİKLERİNİN BULUNMASI

Geleneksel ısı yalıtım ürünlerinin yapılarında su tuttukları kanıtlanmıştır.  Bu yalnızca yalıtımın işlevselliğini azaltmakla kalmaz aynı zamanda evinize zarar verir ve küflenmeye sebep olabilir. Kapalı hücreli Spreyman poliüretan köpük (% 85-%90 oranında kapalı hücrelidir ) suyun içerisinden geçmesine izin vermeyecek şekilde tasarlanmıştır . Böylece nem   tutmaz ve küflenmeyi engeller . Herhangi bir sızıntı durumunda tamiratı kolaylaştırır  .

 

  ALLERJİK VE TOZ TUTUCU OLUŞLARI

Geleneksel ısı yalıtım ürünleri evinizi kirletebilecek veya alerjik reaksiyonları ve astım gibi diğer solunum sorunlarınını tetikleyebilecek toz parçacıklarını üzerinde toplama eğilimindedir. Spreyman poliüretan köpük yalıtımı daha güvenli olup toz ve kirletici olan diğer maddeleri toplama riskini azaltır .

 

FORMALDEHİT GAZI

Geleneksel bir yalıtım yalıtım şekli olan çoğu cam elyafı formaldehit içerir . Bu tip geleneksel yalıtım ürünleri potansiyel olarak zararlı gazların evinize salınmasına izin verebilir. Formaldehit temel olarak solunması durumunda burun,boğaz ve göğüste hasarlara neden olabilir. Hem aileniz hemde evinizde yaşayan evcil hayvanlarınız için zararlı bir ortama sebebiyet verebilir. İyi haber şu ki : Spreyman poliüretan köpük formaldehit içermiyor ! J

 

     HAŞERE YUVALANMASI

Geleneksel yalıtım formları olan hem selüloz hem de cam elyafı , her türü böcek ve diğer zararlılar için harika bir atıştırmalık görevi görür . Aslında  bir çok tür bu alanları yuvalanma için bile kullanır .Öte yandan Spreyman sprey poliüretan köpük yalıtımı herhangi  bir böcek veya zararlı için bir besin kaynağı değildir ve yuvalama için uygun ortam hazırlamaz .