whatsapp

whatsapp
Anasayfa Uygulama Isı Yalıtımı Spreyman Poliüretan ile Daha Düşük Enerji Maliyetleri

Spreyman Poliüretan ile Daha Düşük Enerji Maliyetleri

Hava kaçaklarına ne kadar ödüyorsunuz ?

Enerji maliyetlerinin sürekli artmasıyla birlikte ev sahipleri enerji tüketiminin azaltılmasının yollarını arıyor. Spreyman Poliüretan Köpük ev sahiplerinin aylık enerji faturalarını önemli ölçüde azalatabilen verimli bir ısı yalıtım teknolojisidir.

Bir binanın ısı kaybının %40'ını hava sızıntıları neden olur. Duvarlar,tavan araları,çatılar ve evin diğer kısımlarındaki boşluklardan dışarıya ve içeriye hava sızıntıları meydana gelir.Bu nedenle ısıtma&soğutma sistemlerinin içerideki sıcak veya serin hava seviyesini koruyabilmek adına daha fazla enerji tüketmesine sebep olur. Sonuç ; özellikle kış aylarında ısıtma giderlerinden kaynaklı faturaların daha yüksek gelmesidir. Bunu önlemek için hava Spreyman Poliüretan Köpüktür. ABD Çevre Koruma Ajansının ( EPA ) yaptığı araştırmaya göre yalnızca hava sızıntılarını önleyerek aylık enerji faturlarınızdan %20'ye varan tasarruf sağlayabilirsiniz.  

ABD Enerji bakanlığının açıkladığına göre bir evde kullanılan enerjinin %56'sı ıstıma ve soğtuma giderlerine gitmektedir. Evinizin ısıtma,havalandırma ve klima sistemleri özellikle kış mevsimlerinde yüksek miktarda enerji tüketimine ve dolayısı ile yüksek fatura bedelleri ile karşılaşmanıza sebep olur.  Spreyman Poliüretan Köpük ısı yalıtımı ile bir yandan enerji tasarrufu sağlarken bir yandan da klima sistemlerinizin iş yükünü azaltır. 

Sonuç ? Daha düşük enerji maliyetleri..

Spreyman Poliüretan Köpük ısı yalıtımı yapılmış bir binada tüm boşluklar,çatlaklar ve hava sızıntısına neden olan delikler doldurulur ve böylece eviniz içerisindeki değerli hava yine ev içerisinde kalır. Bu nedenle ısıtma&soğutma cihazlarınızı sürekli olarak yüksek performansta çalıştırmanıza gerek kalmaz.