whatsapp
Spreyman Poliüretan Isı Yalıtımı

Anasayfa Spreyman Poliüretan Isı Yalıtımı

tarihli Ankara - OSB Çatı Ters Tavan (Metal Mertek) Poliüretan Köpük Isı Yalıtım Uygulamamız..!

OSB Altı tavanlarda yapılan uygulamalarda ulaşılması zor noktalara kadar ısı yalıtımı yapılabilmekte, hızlı bir şekilde uygulanabilmekte ve osb altı tavan izolasyonu yüksek verimlilikle sağlanabilmektedir. Spreyman poliüretan köpük uygulaması ile sıcak, soğuk ve terleme sorunlarınız ortadan kalkar. Isıtılan çatılarda ahşap çatı kaplaması ( OSB, kaplama tahtası vb.) altında çok sık bir şekilde uygulanan Spreyman poliüretan köpük uygulaması çatı, konstrüksiyon boşluklarının arasını ve çatı köşe noktalarındaki hava boşluklarını doldurarak yine ek yerinin olmaması özelliği ile mükemmel bir yalıtım sağlar.  Spreyman poliüretan köpük uygulaması sonrasında ters tavan, projesine göre alçı plakalar ile kapatılabileceği gibi, dekoratif ahşap lambri ile de sonlanabilir. 


Ara
tarihli Ankara - OSB Çatı Ters Tavan (Metal Mertek) Poliüretan Köpük Isı Yalıtım Uygulamamız..!

tarihli Küçükçekmece/İstanbul - Çatı Arası Zemin Poliüretan Köpük Isı Yalıtım Uygulamamız..!

Çatı arası zemin uygulaması, Spreyman poliüretan köpük uygulamaları arasında başlıca ve en çok tercih edilen uygulama detaylarından biridir. Çatılar, evlerimizin soğuk ve sıcak hava koşullarından en çok etkilenen yüzeyleridir. Yalıtımsız bir çatı binamızın ortalama % 25 ısı kaybını oluşturur. Buda büyük bir enerji kaybına neden olmaktadır. Spreyman poliüretan köpük çatı arası zemin uygulamasında, ek yerinin olamaması, çatı saçak noktalarındaki hava boşluklarını doldurması, çatı dikme etraflarında dolgu yaparak ısı yalıtım verimliliğini artırması, bakteri, böcek ve haşere barındırmaması en büyük özelliğidir. Çatı arası zemin uygulamasında zemindeki bütün toz temizlendikten sonra Spreyman poliüretan köpük uygulamasının yapılması sağlıklı bir izolasyon için en önemli faktördür. Spreyman poliüretan köpük uygulamasını yaptırdıktan sonra çatı arası ısı yalıtımını bir daha hiç düşünmeyeceksiniz.


Ara
tarihli Küçükçekmece/İstanbul - Çatı Arası Zemin Poliüretan Köpük Isı Yalıtım Uygulamamız..!

tarihli Ataşehir/İstanbul Bor Üzeri Isı Yalıtım Uygulamamız..!

Spreyman poliüretan köpük uygulaması ile sıcak, soğuk ve terleme sorunlarınız ortadan kalkar. Isıtılan çatılarda ahşap çatı kaplaması ( OSB, kaplama tahtası vb.) altında çok sık bir şekilde uygulanan Spreyman poliüretan köpük uygulaması çatı, konstrüksiyon boşluklarının arasını ve çatı köşe noktalarındaki hava boşluklarını doldurarak yine ek yerinin olmaması özelliği ile mükemmel bir yalıtım sağlar. Spreyman poliüretan köpük uygulaması sonrasında ters tavan, projesine göre alçı plakalar ile kapatılabileceği gibi, dekoratif ahşap lambri ile de sonlanabilir. 


Ara
tarihli Ataşehir/İstanbul Bor Üzeri Isı Yalıtım Uygulamamız..!

tarihli Kartal/İstanbul Ters Tavan Ahşap Mertek Isı Yalıtım Uygulamamız..!

OSB Altı tavanlarda yapılan uygulamalarda ulaşılması zor noktalara kadar ısı yalıtımı yapılabilmekte, hızlı bir şekilde uygulanabilmekte ve osb altı tavan izolasyonu yüksek verimlilikle sağlanabilmektedir. Spreyman poliüretan köpük uygulaması ile sıcak, soğuk ve terleme sorunlarınız ortadan kalkar. Isıtılan çatılarda ahşap çatı kaplaması ( OSB, kaplama tahtası vb.) altında çok sık bir şekilde uygulanan Spreyman poliüretan köpük uygulaması çatı, konstrüksiyon boşluklarının arasını ve çatı köşe noktalarındaki hava boşluklarını doldurarak yine ek yerinin olmaması özelliği ile mükemmel bir yalıtım sağlar. Spreyman poliüretan köpük uygulaması sonrasında ters tavan, projesine göre alçı plakalar ile kapatılabileceği gibi, dekoratif ahşap lambri ile de sonlanabilir. 


Ara
tarihli Kartal/İstanbul Ters Tavan Ahşap Mertek Isı Yalıtım Uygulamamız..!

Spreyman Poliüretan Nedir?

Spreyman Poliüretan, minimum 50 bar basınç ve ortalama 0+ 50 C çift bileşenli hammadde sıcaklığı uygulama esasına dayalı yüksek basınçlı ve ısıtıcılı makine sistemleri ile direk uygulama yüzeyine uygulama avantajı sağlayan, ek yeri olmayan ve düşük kalınlıkta yüksek ısı geçirgenlik direnci sağlayan günümüzdeki en son teknoloji ısı yalıtım uygulamasıdır.

Spreyman poliüretan yüksek uygulama hızı ve 1 sn gibi süper hızlı kuruma süresi ile uygulama yapılan mekanı anında kullanıcıya sunması ciddi oranda zaman ve işçilikten tasarruf sağlar. Spreyman poliüretan uygulamasının yüksek yoğunlukta olmasının getirdiği yüksek basma mukavemeti, uygulandığı yüzeye yapısal bütünlük ve mukavemet kazandırır.


Ara
Spreyman Poliüretan Nedir?

Spreyman Poliüretan Genel Özellikleri

 • Isı Yalıtımında Kesin Çözüm
 • Ek Yersiz Yekpare Uygulama
 • Uygulandığı Yüzeyi Korozyondan Korur
 • Baz, Duman, Benzin gibi Kimyasallara Dayanıklıdır
 • Çürümez, Koku Yapmaz
 • Sıvı Olarak Püskürtüldüğünden Her Türlü Uygulama Detayında 
 • Kesin Çözüm Sağlar, Isı Köprüsü Oluşturmaz
 • İşçilik, Nakliye, Zaman ve En Önemlisi Isıtma ve Soğutma 
 • Enerjisinden Büyük Tasarruf Sağlar
 • Lamda Değeri Oldukça Düşüktür ( Lamda=0,022 W/mk )
 • Yatay ve Düşey Zeminlerde Rahatlıkla Uygulanır, Üzerinde Yürünebilir
 • Uygulandığı Yüzeyi Fiziki Darbelere Karşı Güçlendirir
 • Uygulama Hızı Oldukça Yüksektir. 500 M2/3cm/gün

Ara
Spreyman Poliüretan Genel Özellikleri

Spreyman Poliüretan Teknik Özellikleri

Spreyman Sprey Poliüretan köpük uygulamasının genel teknik özellikleri vermeden önce en temel teknik özelliği olarak sprey poliüretanı direkt yerinde uygulama mantığı ile uygulama yüzeyine püskürtülmesi ve ek yerinin olmaması ile de ısı köprüsüne izin vermemesi olarak ifade edebiliriz.

Sprey poliüretan yüksek yoğunlukta ve düşük lamda değeri (ısı iletim katsayısı) ile mukavemetli ve düşük kalınlıklarda yüksek ısı geçirgenlik direnci sağlamaktadır. Bu da kullanıcılar termos etkisi yaparak yazın serin kışın sıcak bir ortam sağlar. Sprey poliüretan teknik özelliklerini yapısal ve fiziksel olarak yandaki tabloda bulabilirsiniz.


Ara
Spreyman Poliüretan Teknik Özellikleri

Spreyman Poliüretan Uygulama Yerleri

 • Çatı Arası Zemin Isı Yalıtımı
 • Bodrum / Garaj / Sığınak Ters Tavan Isı Yalıtımı
 • Osb & Ahşap Çatı Ters Tavan Isı Yalıtımı
 • Aternit & Trapez Sac Çatı Ters Tavan Isı Yalıtımı
 • Teras Çatı Zemin Isı Yalıtımı
 • Tavuk / Yumurta / Mantar Çiftlik Çatıları
 • Giydirme Cephe Altı Isı Yalıtımı
 • Soğuk Hava Depoları
 • Tank ve Boru Yalıtımları
 • Süs ve Dekorasyon Amaçlı Uygulamalar,...vb

Ara
Spreyman Poliüretan Uygulama Yerleri

Spreyman Poliüretan Nerede Kullanılır?

Spreyman Poliüretan, başta inşaat sektörü olmak üzere birçok sektörde ve uygulama detayında kendine yer bulmaktadır. Isı yalıtımı ihtiyacı olan her türlü yağsız ve nemsiz yüzeyde sprey poliüretan uygulaması yüksek uygulama hızı ile çok rahatlıkla kullanılabilir. Spreyman poliüretan köpük başlıca uygulama yerleri olarak, çatı ısı yalıtımları, ısıtılmayan bodrum garaj sığınak ısı yalıtımları, hayvan çiftlikleri ısı yalıtımı, soğuk hava depoları ısı yalıtımı, tank ve boru yalıtımları, gemi ve yat ısı yalıtımları… vb gibi detaylar çoğaltılarak verilebilir. Bu genel detaylardan farklı olarak çok az bilinen görsel dekorasyon ve süs amacıyla da kullanılabilir. Örnek olarak Antalya Damlataş mağarası misali bir restoranın süs havuzlarına sprey poliüretan ile mimarın istediği formda salaş bir uygulama yapılarak üzerine Spreyman poliürea uygulama ile sonlanır ve görsel bir dekorasyona imza atılabilir.


Ara
Spreyman Poliüretan Nerede Kullanılır?