whatsapp

whatsapp
Anasayfa Uygulama Spreyman Polyurea Su Yalıtımı Perde Beton Su ve Isı Yalıtımı

Perde Beton Su ve Isı Yalıtımı

Binanız Sprey Polyurea ile Güvende

Spreyman sprey poliüretan köpük ısı yalıtımı katmanı bina perdelerinde hızlı uygulama , uzun ömürlülük ve yüksek performans gibi nedenlerden dolayı tercih edilmektedir. Sektörde yeterli düzeyde biliçli uygulayıcının olmaması sebebiyle sprey poliüretan köpüğün ısı yalıtımının yanında su yalıtımı probelmlerinizi çözebileceği gibi yanlış bilgiler yayılmaktadır.

 Sprey poliüretan köpük ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız

Genellikle toprak altında kalan bina perdelerinin su yalıtımı malesef  bodrum katlarının kullanım tarzına göre belirlenmektedir. Sığınak veya bodrum olarak kullanılacak alanlarda su yalıtımı ' gereksiz' görülmektedir . Halbuki bina perdeleri toprak altında sürekli su temasında olan ve binanın tüm yükünü taşıyan alanlardandır . Ülkemizin deprem kuşağında oluşu göz önüne alındığında temel&perde su yalıtımı önemini arttırmaktadır. Bu alanlarda su yalıtımı yapılarak yapı donatılarının korozyondan korunması hayati önem taşımaktadır.

Bina perdelerinde çok farklı su yalıtımı çözümleri olmakla birlikte bu çözümlerden bir tanesi ve yüksek verimlilikte olanı spreyman sprey polyurea uygulamasıdır.

Spreyman sprey polüretan köpük üzeri yapılan uygulamalarda , astar (sprey polyurea uygulamalarında epoksi esaslı astar kullanılır )  kullanılmasına gerek kalmaz ve ısı yalıtımı&su yalıtımı maliyeti , sprey polyurea'nın tek başına yapılacağı uygulama ile aynı maliyete gelmesi açısındanda oldukça karlı ve efektif bir detaydır.